Gruevski duhet të ishte vendosur në këtë qeli në Shutka - Bota Sot
Gruevski duhet të ishte vendosur në këtë qeli në Shutka

Maqedonia

Gruevski duhet të ishte vendosur në këtë qeli në Shutka

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 17:52
Qelia

Pikërisht kjo dhomë ka qenë e përgatitur për Gruevskin. Njerëzit të cilët janë të dënuar dhe presin sistemim, ndajnë një banjë që është në gjendje të keqe dhe një tualet me kushte edhe më të këqija.

Udhëheqësi i sektorit për ri-socializim, Marijan Joshevski për Alsat tha se  ai është i prerë- gjatë ardhjes së të dënuarve në Shutkë, statusi shoqëror që e kanë në liri nuk është më i vlefshëm.

Pas portës së burgut, në fuqi hyjnë rregullat e burgut. Ish funksionarët e lartë nuk do të kenë trajtim VIP në burg. Nuk do të vendosen në të ashtuquajturat “dhoma të Hagës” të cilat sipas kritereve të burgut ofrojnë më shumë luks dhe komoditet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...