OBRM-PDUKM: Përgjegjësia për arratisjen e Gruevskit është te Qeveria e udhëhequr nga Zaev - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Përgjegjësia për arratisjen e Gruevskit është te Qeveria e udhëhequr nga Zaev

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Përgjegjësia për arratisjen e Gruevskit është te Qeveria e udhëhequr nga Zaev

Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 22:00
Gruevski

Nëpërmjet një kumtese të lëshuar, partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM thotë se “LSDM-ja ka kontrollin e plotë në gjyqësi, prokurori dhe polici, Qeveria nuk ka mundur të mos dijë për arratisjen e Nikolla Gruevskit. Askush nuk ju beson fjalës së Zoran Zaevi, as mbështetësive të tij që ai personalisht nuk ka ditur asgjë nga arratisje e Nikolla Greuvskit. LSDM-ja me vite është në qeverisje në Maqedoni, dhe ende po sillet si opozitë”.

“Përgjegjësi duhet të ketë, dhe si gjithmonë përgjegjësia është te qeverisja që kësaj radhe për fat të keq e udhëheq i amnistuari Zoran Zaev. Qeverisë kriminale në këto momente të errëta të historisë maqedonase secili defokusim i opinionit dhe ngecje të shtetit është i mirëseardhur. Dhe kështu opinionin e mbushin me arratisjen e Gruevskit, në Kuvend e ndryshojnë Kushtetutën e shtetit që është në kundërshtim me vullnetin e qytetarëve, i rrisin tatimet, derisa varfëria është në rritje”, kumtojnë nga OBRM-PDUKM.

Sipas tyre e gjithë Maqedonia, ashti sikurse, siç thonë ata i amnistuar Zoran Zaev dhe Oliver Spasovski e kanë ditur se Nikolla Gruevski nuk fshihet në selinë e OBRM-PDUKM-së por se qëllimi i atij aksioni ka qenë krijimin e teatrit dhe frikësimin e anëtarëve dhe aktivistëve të kësaj partie me presion policor.

“Përgjegjësia për arratisjen e Gruevskit mbetet te Qeverisja që e udhëheq i amnistuari Zoran Zaev dhe ministri për përndjekje dhe terror, Olover Spasovski”, thuhet në fund të kumtesës së partisë opozitare maqedonase OBRM-PDUKM.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test