Zaev: Unë them se Gruevski do të kthehet - Bota Sot
Zaev: Unë them se Gruevski do të kthehet

Maqedonia

Zaev: Unë them se Gruevski do të kthehet

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 23:26
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev në intervistën për Alsat tha se ai është i sigurt se Gruevski do të kthehet në Maqedoni.

“Nëse ka përgjegjësi, do të mbaj përgjegjësi secili, duke filluar nga unë dhe secili njeri tjetër. Por, nuk mundemi të shkarkojmë njerëz, për shkak se publiku është i zemëruar. Edhe më herët ishte dilema nëse Zaev është marrë vesh me Gruevskin në Marrëveshjen e Përzhinos, doli se nuk paska qenë ashtu”, tha Zaev.

Ai shtoi se Gruevski do të kthehet dhe shteti i Hungarisë duhet të thotë nëse ai ka qenë i rrëmbyer dhe a ka hyrë me vullnetin e tij në automjetin diplomatik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...