Zaev në dhjetor viziton Kroacinë - Bota Sot
Zaev në dhjetor viziton Kroacinë

Maqedonia

Zaev në dhjetor viziton Kroacinë

Më: 27 nëntor 2018 Në ora: 22:28
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev i shoqëruar nga një delegacion qeveritar me 3 dhe 4 dhjetor do të realizoi vizitë punë në Zagreb të Kroacisë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Më 3 dhjetor Zaev do të realizoj takim bilateral me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviq me çka është paraparë edhe një konferencë e përbashkët për shtyp.

Më 4 dhjetor kryeministri Zaev së bashku me delegacionin e Maqedonisë do të marr pjesë në Samitin e shefave të qeverive të Iniciativës së Evropës Qendrore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...