Këto shtete kanë siguruar kalimin në finale të Eurovision dhe këto janë eliminuar - Bota Sot
Këto shtete kanë siguruar kalimin në finale të Eurovision dhe këto janë eliminuar

Mediale Vip

Këto shtete kanë siguruar kalimin në finale të Eurovision dhe këto janë eliminuar

Më: 15 maj 2019 Në ora: 11:22
Eurovision

Mbrëmë është mbajtur nata e parë e gjysmëfinaleve të Eurovision.

Është Australia që ka siguruar kalimin në finale për herë të pestë me radhë. Këtë herë ka është Kate Miller-Heidke që do të përfaqësojë këtë vend në finale të kësaj ngjarjeje.

Kalimin tutje mbrëmë e kanë siguruar edhe Greqia, Serbia, Sllovenia, Republika e Çekisë si dhe pesë vende të tjera.

Podiumin e finales nuk do të mund ta prekin këngëtarët nga shtete si Mali i Zi, Polonia, Hungaria dhe  Belgjika.

Kjo është përbërja e plotë e shteteve që kanë siguruar finalen:

Australia

Bjellorusia

Qipro

Republika e Cekisw

Estonia

Greqia

Islanda

Iceland

San Marino

Serbia

Sllovenia

Kjo është lista e shteteve të eliminuara të martën:

Belgjika

Finlanda

Gjeorgjia

Hungaria

Mali I Zi

Polonia

Portugalia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...