“Lejoni armëmbajtje për femrat e rrezikuara!”, Adelina Ismaili: Boll më - Femra, mbroni veten!

Mediale Vip

“Lejoni armëmbajtje për femrat e rrezikuara!”, Adelina Ismaili: Boll më - Femra, mbroni veten!

Më: 19 prill 2024 Në ora: 14:17
Adelina Ismaili

Në një periudhë të zymtë për Kosovën, ku dy raste të rënda të vrasjes së grave kanë shkaktuar tronditje sociale, këngëtarja shqiptare me renome, Adelina Ismaili, ka bërë një reagim të fortë në rrjetet sociale, duke bërë thirrje për lejimin e armëmbajtjes për femrat në rrezik.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Adelina shprehet qartë: “Lejoni armëmbajtje për femrat e rrezikuara! Femra, mbroni veten dhe jetën! Mbronit me jetë vajzat, motrat, nënat e juaja! Merruni me komentet që bëjnë thirrje për vrasje në internet! Vini re që asnjë klerik fetar nuk ka dënuar vrasjen e femrave në Kosovë! Boll më”.

Ky reagim i saj është refleksion i një shqetësimi të thellë që prek të gjithë shoqërinë.

Komenti i Ismailit vjen pas dy ngjarjeve tragjike që kanë prekur thellësisht komunitetin kosovar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat