Dhimbja e nënës së “Salome-s“ në përcjelljen e të bijës së ndjerë - Bota Sot
Dhimbja e nënës së “Salome-s“ në përcjelljen e të bijës së ndjerë

Mediale Vip

Dhimbja e nënës së “Salome-s“ në përcjelljen e të bijës së ndjerë

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 18:11
Edith Gonzales

Përcjellja e Edith Gonzales në banesën e fundit, është ngarkuar nga momente dramatike.

Të pranishmit në ceremoni u tronditën nga fjalët e fundit të së ëmës për aktoren. Ofelia Fuentes nuk e mbajti dot veten; ajo ishte pushtuar nga dhimbja, dhe përsëriste vazhdimisht mes lotëve:

“ Më iku vogëlushja ime“..

Image

Edith kishte interpretuar në mjaft role televizive, por ai që e bëri më të njohur ishte seriali “ Salome“. Aktorja la pas vajzën adoleshente, Constanza dhe të shoqin, Lorenzo Lazo Margáin.

Edith u diagnostikua në 2016-tën me kancer; sëmundja ishte në fazë të avansuar dhe pavarësisht ndërhyjeve kirurgjikale, ajo në fund, fatkeqesisht, nuk arriti ta fitonte këtë betejë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat