Bebe Rexha reagon ashpër ndaj seksizmit të shefit të saj: Nuk do të ndalem as pas moshës 30-vjeçare - Bota Sot
Bebe Rexha reagon ashpër ndaj seksizmit të shefit të saj: Nuk do të ndalem as pas moshës 30-vjeçare

Mediale Vip

Bebe Rexha reagon ashpër ndaj seksizmit të shefit të saj: Nuk do të ndalem as pas moshës 30-vjeçare

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 20:15
Bebe Rexha

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare dhe më të guximshmet e rrafshit ndërkombëtar.

Bukuroshja jonë po vazhdon të mbajë koncerte të njëpasnjëshme anembanë globit, ku po ndiqet nga mijëra adhurues.

Por, gjatë ditëve të kaluara 29-vjeçarja ka hasur në cilësime seksiste të shefes ekzekutive, e cila i ka thënë se është tejet e moshuar për tu shfaqur seksi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I recently had a MALE music executive tell me that I was getting too old and that my brand was “confusing.” Because... I’m a songwriter and I post sexy pics on my Instagram and that’s not what female songwriters are suppose to do, especially for my age. I’m 29. I’m fed up with being put in a box. I make my own rules. I’m tired of women getting labeled as “hags” when they get old and guys get labeled as sexy with age. Anyways, I’m turning 30 on August 30 and you know what, I’m not running away from it. I’m not gonna lie about my age or sing songs that I feel will sell better because they sound “younger.” I’m gonna celebrate my age because you know what, I’m wiser, I’m stronger and TRUST ME I’m a much better lover than I was 10 years ago.

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on

“Kohët e fundit shefi im ekzekutiv i muzikës më tha se isha duke u bërë shumë e vjetër dhe se marka ime po bëhej “konfuze”. Sepse … Unë jam një tekst shkruese e këngëve dhe postoj foto seksi në Instagramin tim dhe kjo nuk është ajo që bëjnë shkrimtarët femra , sidomos për moshën time. Jam 29-vjeçare.
Jam e ngopur me këto gjëra. Unë bëj rregullat e mia. Jam lodhur që gratë të etiketohen si “plakat e këqija” kur arrijnë një moshë dhe djemtë etiketohen si seksi kur të plaken”.

“Sidoqoftë, unë po më 30 gusht do të mbush të 30-tat dhe ju e dini çfarë, unë nuk po ik prej saj. Nuk do të gënjej për moshën time dhe nuk këndoj këngë që do t’i shes më mirë sepse ato tingëllojnë “më të reja”. Unë do ta festojë moshën time, sepse ti e di se çfarë, unë jam më e mençur, jam më i fortë dhe besoj jam një dashnor shumë më e mirë sesa isha 10 vjet më parë. Fotografi kushtuar Exec, e cila tha që jam shumë e vjetër për të qenë seksi. A është kjo shumë seksi për ju?”, ka shkruar ndër të tjerash bukuroshja jonë.

Ndryshe, Rexha është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t’i sjell gjatë muajve në vijim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...