Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kënga Magjike 2019” - Bota Sot
Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kënga Magjike 2019”

Mediale Vip

Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kënga Magjike 2019”

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 06:02
Eneda Tarifa

Dje u mbajt nata finale e festivalit të këngës “Kënga Magjike 2019”.

Në Pallatin e Kongreseve, sonte u mbajt nata finale e festivalit të këngës “Kënga Magjike 2019”.

Fituesja e çmimit kryesor u shpall Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”.

Vendin e dytë e zuri Fifi me këngën “Marova”, ndërsa të tretin Anxhela Peristeri me këngën “Dikush i Imi”.

Pas marrjes së çmimit Eneda tha se do të donte që ky çmim të ndahej përgjsymë dhe t’ia jepte pjesën tjetër Fifit.

Kujtojmë se ky edicion i “Kënga Magjike” erdhi më ndryshe se herët e tjera, me mision bamirës për të prekurit nga tërmeti i 26 Nëntorit.

Të hollat që u fituan nga ky festival do të  për ndihma ndaj familjeve që humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat