Kush është “Queen B”, Beyonce apo Britney Spears? - Bota Sot
Kush është “Queen B”, Beyonce apo Britney Spears?

Mediale Vip

Kush është “Queen B”, Beyonce apo Britney Spears?

Më: 27 qershor 2020 Në ora: 12:29
Beyonce dhe Britney Spears

Britney Spears dhe fansat e Beyonce po grinden se kush është mbretëresha e vërtetë pas emrit “Queen B”.

Këtu është marrëveshja … Britney e filloi gjithë këtë të mërkurën kur ajo postoi një pikturë të një blete me një kurorë dhe u tha, “Të gjithë adhuruesve të mi që më quajnë Mbretëresha B”.

Natyrisht, postimi i Britney bëri që të ngien në këmbë tifozët e Beyonce, duke e bërë që  Britney të dijë se ka vetëm një Mbretëreshë B në sytë e tyre – dhe ajo është nga Houston.

Por Jenna Paddey, artistja që pikturoi imazhin, thotë se as Britney dhe Beyonce nuk ishin frymëzimi i saj.

Jenna tregon se ajo pikturoi ilustrimin në 2018, dhe ishte menduar vetëm që të pasqyronte një shfaqje me fjalë për shprehjen, “bletë mbretëreshë”. Ajo thotë se nuk është e sigurt se si Britney hasi në punën e saj – ajo shet printime në faqen e saj të internetit – por mësoi vetëm për postin e Instagramit kur miqtë filluan ta etiketojnë në komente.

Jenna nuk po zgjedh anët në luftën e madhe të fansave të Bey-Brit të vitit 2020. Ajo thjesht vlerëson punën e artit të saj nga debati.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat