Stilistja Vlora Mustafa pasi vesh yjet shqiptare shkon deri te VIP në Amerikë - Bota Sot
Stilistja Vlora Mustafa pasi vesh yjet shqiptare shkon deri te VIP në Amerikë

Mediale Vip

Stilistja Vlora Mustafa pasi vesh yjet shqiptare shkon deri te VIP në Amerikë

Nga: Maksim Gjokaj Më: 11 korrik 2020 Në ora: 15:53
Besa Gashi

Ka disa vite që është në treg me stil e plot fashion në krijimet e saj.

Po flasim pë stilisten Vlora Mustafa që tashmë falë punës së saj është një brend, ku bashkëpunoi duke veshur yjet shqiptare, dhe ku nisja ishte me simbolet e bukurisë shqiptare si Miss Kosova 2006 Besa Gashi, e më pas e bukura Diellza Kolgeci, ku në atë kohë VM sapo kishte prezantuar një koleksion që tregonte stilin e veshjeve shqiptare të përpunuara me prerje dhe forma moderne.

Por edhe emra të tjerë super të njohura si: Rozana Radi, Albërie Hadërgjonaj, Fifi, Flaka Krelani, Ronela Hajati, Samanta, Miranda Hashani, Arinda Gjoni, Fatbardha Mustafa e shumë të tjera u veshën nga kreatorja kosovare ku tërhoqi mjaft vemendja dita-ditës edhe nga klientë nga e gjithë bota, duke nisur me pjesën arabe e deri në Amerikë.

Image

Vlora Mustafa pak kohë më parë pranoi një ftesë nga revista e njohur në USA "Sheen Magazine" për të bashkëpunuar pasi do të ishte ikona e elitës së familjes Kardashian Jordyn Woods, e stilistja shqiptare ka pranuar pasi ka parë dhe vlerësimin dhe suksesin e punës së saj.

Vlora si duket suksesi për të internacional sapo ka nisur e ndërsa mjafton që të klikoni në instagramin e saj vloramustafa_fashion e të shihni super krijimet e saj që ju lënë pa frymë.BS

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat