Ronela Hajati reagon sërish ndaj komenteve negative: Opinionistë të kalbur

Mediale Vip

Ronela Hajati reagon sërish ndaj komenteve negative: Opinionistë të kalbur

Më: 17 maj 2022 Në ora: 13:42
Ronela Hajati

Javën që lamë pas u mbajt Eurovision 2022, fitues i të cilit u shpall grupi Kalush Orchestra nga Ukraina.

Përfaqësuese e Shqipërisë në këtë edicion ishte këngëtarja Ronela Hajati me këngën “Sekret” që u eliminua në natën e parë gjysmëfinale duke humbur mundësin për të kaluar në finale e madhe të së shtunës së 14 majit.

Perfomanca e Ronelës pavarësisht eliminimit mori vëmendje të madhe ndërsa po vazhdon të komentohet, e për këtë ka reaguar sërish këngëtarja.

Image
Ronela Hajati/Instagram

Përmes një postimi në Instagram, Ronela i ka quajtur ‘opinionistë të kalbur’ reagimet për pjesëmarrjen e saj në Eurovision.

“Po paskeni qenë të vdekur për t’u kapur me mua…Opininonistë të kalbur siç e keni mendjen dhe shpirtin…Turp!”, ka shkruar Ronela.

Ndërkohë, së fundmi Ronela ka dhënë edhe intervistën e parë që pas eliminimit nga Eurovision, në “A live night” ajo u shpreh se asnjëherë nuk ka marrë një çmim të parë në festival, deri dhjetorin e kaluar kur fitoi Festivalin e RTSh-së.

Në anën tjetër, Hajati tashmë ka nisur punën për projekte të reja muzikore që pritet të lansohen së shpejti. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat