Dua Lipa përfundon në gjykatë, ja kush e ka paditur

Mediale Vip

Dua Lipa përfundon në gjykatë, ja kush e ka paditur

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 08:39
Dua Lipa

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Dua Lipa ka postuar në Instagramin e saj një foto të shkrepur nga paparaci. Mirëpo ky i fundit e ka paditur në gjykatë. Bëhet fjalë për fotografin, Robert Barbera i cili e ka hedhur në gjyq Duan me pretendimin se këngëtarja ka shkelur të drejtën e autorit.

Bëhet fjalë këtu për një foto të bërë nga Roberti në korrik të 2018-së. Fotot në fjalë tregojnë Lipën e veshur me një triko të zezë që mban fjalën “HEROES” me shkronja të mëdha të mëdha.

“Pa leje ose autorizim nga paditësi, i pandehuri zgjodhi, kopjoi dhe shfaqi vullnetarisht secilën nga fotografitë e mbrojtura nga e drejta e autorit të paditësit,” –thuhet në padi.

Ju kujtojmë që kjo është hera e dytë brenda vitit që yllit të popit i ndodh e njëjta situatë. Ajo është paditur edhe më herët nga kompania e quajtur “Integral Images”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat