Dua Lipës nuk i mungojnë sukseset, thyen edhe një rekord

Mediale Vip

Dua Lipës nuk i mungojnë sukseset, thyen edhe një rekord

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 22:39
Dua Lipa

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka arritur një tjetër rekord.

Kjo u bë e ditur nga vet ajo duke ripostuar postimin e një prej faqeve të ndjekësve të saj, ku tregonte se albumi i saj ‘Complete Edition’ ka kaluar mbi dhjetë miliardë transmetime në Spotify.

Po ashtu Lipa është artistja e parë grua në histori, albumi i të cilës arrin këtë shifër rekord dhe është albumi i tretë më i dëgjuar në platformën muzikore.

Një gjë të tillë e ka mirëpritur këngëtarja, duke e përcjellë këtë lajm me ’emoji’ që transmetojnë lumturinë nëpërmjet një ‘Insta Story’ në ‘Instagram’. 

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat