Ju prezantojmë 9 vjeçarin plot talente Dejvi Preni! - Bota Sot
Ju prezantojmë 9 vjeçarin plot talente Dejvi Preni!

Mediale Vip

E premte, 16 nëntor 2018

Ju prezantojmë 9 vjeçarin plot talente Dejvi Preni!

Maksim Gjokaj Nga Maksim Gjokaj Më 13 shkurt 2018 Në ora: 20:45
Dejvi Preni

Ai është vetëm 9 vjeç (që i mbush sot prandaj “Shumë Urime”), por nëse e takoni dhe e njihni nga afër është një djalosh me shumë talente sidomos tek arti. Ky është Dejvi Preni nga Durrësi ku është në shkollën “Jusuf Puka” dhe të gjithnë e njohin jo vetëm aty por edhe më gjërë falë talenteve që ai ka. Për shembull është shumë i apasionuar pas muzikës dhe kërcimit, valles, por i pëlqen edhe të bëhet një ditë gazetar apo prezantues.

Dejvi mësojmë se kaq i vogël së bashku me grupin e valles ka kërkcyer bukur ”Vallen e Tropojës” në Pallatin e Kulturës në Durrës ku është nderuar edhe me cmim. Vetëm 9 vjec dhe është shumë i dashuruar pas televizonit, por mes shumë këtyre hobeve që ka një ditë ka dëshirë të jetë pse jo edhe një këngëtar i njohur, ku tani për tani adhuron shumë Noizy, ku gjithë ditën në kohën e lirë këndon nëpër shtëpi këngët e reperit, por nuk lë anash edhe mësimet ku mësojmë se lënda e preferuar e tij është Matematika.

Ai ka një marrëdhenie shumë të mirë me vëllaun më të madh Mateo, por edhe prindëërit e tij i don shumë, e janë ata që e mbështëtin djalin e tyre dhe shohin tek ai shumë talente. Mbani mend këtëg emër një ditë do të jetë një super artist i njohur.BS

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test