“Mindili” nga Mahmut Ferati dhe MC Lifi një super projekt - Bota Sot
“Mindili” nga Mahmut Ferati dhe MC Lifi një super projekt

Mediale Vip

“Mindili” nga Mahmut Ferati dhe MC Lifi një super projekt

Maksim Gjokaj Nga Maksim Gjokaj Më 16 prill 2018 Në ora: 17:45
Mahmut Ferati dhe MC Lifi

Një nga projektet më të bukura të momentit në tregun muzikor shqiptar sapo ka ardhur, dhe është fjala për një bashkëpunim mjaft interesant. Artisti i njohur Mahmut Ferati me MC Lifi (Aktorin Xhevdet Jashari) kanë sjellë këngën “Mindili” me një tekst të përpunuar nga Milaim Islami me orkestrim nga Bigdeal Records e me një klip të realizuar nga EMF Creative, ndërsa të drejtat janë nga produksioni i njohur Vizioni & Libonia.

Këngëtari Mahmut Ferati vazhdon të jetë një prej artistëve më të angazhuar shqiptar, i kërkuar kudo, por ka gjetur kohën për të sjellë këtë duet mjaft të bukur, ndërsa kënga jo vetëm është super pëlqyer por ka mjaft komente të mira dhe ia vlen të ridëgjohet.BS

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test