Bebe Rexha: Publikimin e albumit tim të parë e përjetova si një lindje të një foshnje - Bota Sot
Bebe Rexha: Publikimin e albumit tim të parë e përjetova si një lindje të një foshnje

Mediale Vip

E martë, 16 tetor 2018

Bebe Rexha: Publikimin e albumit tim të parë e përjetova si një lindje të një foshnje

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 14:22
Bebe Rexha

Bebe Rexha thotë se nxjerrja në shtije e albumit të parë ishte krejtësisht si ardhja në jetë e një foshnje.

Këngëtarja 28-vjeçare publikoi albumin debutues ‘Expectations’ në muajin qershor, ku ka pranuar se një punë e lodhshme dhe se shpeshherë ishte bërë nervoze.

“Isha me të vërtetë nervoz, por njëkohësisht edhe e lumtur. Unë shkova në një dyqan me nënën time dhe bleva të gjitha kopjet. Ky ishte një lloj emocioni për mua”, tha biondina.

“Duket sikur je lindur, e di se çfarë dua të them, dua të them, nuk kam lindur kurrë më parë, versioni im i lindjes, por një ditë para nxjerrjes në shitje më kaploi paniku”, pohoi më tutje shqiptarja për Lincoln Journal Star.

Megjithëse punon në biznesin e muzikës për shumë vites, Bebe gjeti guximin për të publikuar një solo album sapo pushoi të kujdesej për artistë të tjerë.

Theksojmë se këngëtarja ka shkruar tekstet e një numri të madh të artistëve duke përfshirë Rihanna dhe Eminem.

Ndryshe, Rexha është duke vazhduar me sukses të mbajë koncerte anembanë globit dhe po kujdeset për projekte të reja. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test