Prindërit e Rita Orës kalojnë pushimet në Kosovë - Bota Sot
Prindërit e Rita Orës kalojnë pushimet në Kosovë

Mediale Vip

Prindërit e Rita Orës kalojnë pushimet në Kosovë

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 07:09
Rita Ora dhe Vera Ora

Rita Ora, është njëra nga shqiptaret nga Kosova e shumta që po na bën të ndjehemi krenar kudo në botë.

Ajo pavarësisht agjendës së ngjeshur që ka, nuk përtoi që në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovë të mbaj një koncert madhështor në vendlindje.

Por, janë pikërisht dy prindërit e saj që për asnjë moment nuk kanë lënë pa i folur Ritës për vendlindjen dhe shqiptarët që e mbështesin atë.

Besnik Sahatçiu Ora dhe Vera Ora, dy prindërit e Ritës shumë shpesh vizitojnë Kosovën dhe vendet tjera shqiptare, duke treguar sa krenar janë me prejardhjen.

Ata këto ditë po qëndrojnë në Prishtinë, për çka ka njoftuar vet Besniku në një postim në Facebook.

Ai ka publikuar foto me Verën dhe shoqërinë e tyre duke shijuar ditët verore në Kosovë me mbishkrimin në gjuhën shqipe “Përshëndetje”.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...