“Mamacita” kënga më e re e Gjigjit - Bota Sot
“Mamacita” kënga më e re e Gjigjit

Mediale Vip

“Mamacita” kënga më e re e Gjigjit

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 18:21
Migjen Caka

A ju kujtohet parodia “Jasha Jom bo babe”?.

Migjen Caka, producent në Entermedia, është djaloshi që para disa vite kishte “shqipëruar” hitin botëror Gangnam Style duke e kthyer në një parodi që reflekton gëzimin e t’u bërit babë.

Image

Sot Migjeni, i njohur nën emrin artistik "Gjigji", ka publikuar disa këngë të reja, të cilat nxjerrin në pah talentin e këtij të riu në sferën e muzikës.

Kënga më e re që ka publikuar është “Mamacita” dhe kësaj radhe Gjigji i këndon dashurisë.

Image

Ai shkruan tesktet e këngëve të tij vetë, ndërsa muzikën kësaj radhe ia ka realizuar nga Egzon Surkishi nga Ebeats.

Klipi është realizuar nga Entermedia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test