Hekuran Krasniqi publikon këngën ‘Nëntori i gurit’ - Bota Sot
Hekuran Krasniqi publikon këngën ‘Nëntori i gurit’

Mediale Vip

Hekuran Krasniqi publikon këngën ‘Nëntori i gurit’

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 15:38
Hekuran Krasniqi

Hekuran Krasniqi e ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor.

Pas suksesit të këngës ‘Shqiptare’ në bashkëpunim me grupin Fisnikët, Hekuran Krasniqi e ka publikuar edhe një tjetër këngë me motive patriote, pikërisht në muajin që festohen disa data të shënuara për kombin shqiptar.

‘’Nëntori i gurit’ titullohet kënga e cila vjen në bashkëpunim me Grelën dhe u realizua me një video në të cilën shihet flamuri kuq e zi.

Për tekstin e këtij projekti janë kujdesur Bedri Zyberaj dhe Hekuran Krasniqi ndërsa me muzikë dhe orkestrim është marrë po ashtu këngëtari prizrenas, Hekurani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...