Publikohet premiera e këngës ‘Të pres’ nga Hysni Zeqiri - Bota Sot
Publikohet premiera e këngës ‘Të pres’ nga Hysni Zeqiri

Mediale Vip

Publikohet premiera e këngës ‘Të pres’ nga Hysni Zeqiri

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 16:48
Hysni Zeqiri

Këngëtari Hysni Zeqiri sapo e ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor me muzikë dhe orkestrim nga Ilir Tolajt.

Kënga mbanë titullin ‘Të pres’ dhe është realizuar edhe me videoklip i cili është punuar nga Pinkmoon, ndërsa shoqërohet me tingujt e klarinetës nga Sinan Kajtazi.

Tekstin e këngës e ka shkruar, Ilir Maçastena, një emër shumë i kërkuar nga këngëtarët shqiptar.

Kjo nuk është kënga e parë e tij por duke qenë se muzika për të është vetëm hobi, Hysniu sjell rrallë projekte të reja mirëpo kujdeset që ato të jenë me domethënjë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...