Nëse kini infeksione, përdorni këtë lloj bime - Bota Sot
Nëse kini infeksione, përdorni këtë lloj bime

Mjekësi alternative

Nëse kini infeksione, përdorni këtë lloj bime

Më: 3 janar 2019 Në ora: 12:51
Foto ilustrim

Kjo bimë ka aktivitet diuretik dhe përshpejton metabolizmin, i cili në fund të fundit ndihmon në procesin e humbjes së peshës.

Menta është një bimë medicinale që lufton infeksionet, forcon imunitetin, ndihmon kundër astmës, alergjive dhe problemeve me tretjen, si dhe lehtëson stresin.

Është e pasur me flavonoide dhe hekur, dhe aftësitë e saja vijnë si rezultat i mentolit që freskon dhe vepron si antiseptik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...