Si të mbroheni nga alergjitë e pranverës? - Bota Sot
Si të mbroheni nga alergjitë e pranverës?

Mjekësi alternative

Si të mbroheni nga alergjitë e pranverës?

Më: 23 mars 2019 Në ora: 23:44
Foto ilustrim

Pranvera ka hyrë dhe bashkë me të vijnë edhe alergjitë sezonale.

Por ju mund ta keni vërejtur që nëse nuk kujdeseni si duhet në mbrojtje dhe trajtimin e alergjisë mund të jeni një person që se “sezoni i alergjisë” mund të zgjatë pjesën më të madhe të vitit.

Më poshtë po ju paraqesim disa nga gjërat që duhet shmangur këtë sezon:

Shmanguni vendeve nën pemë

Pastroni flokët natën

Vendosni një maskë kur të dilni

Qetësohuni në një vaskë

Mbajeni hundët e pastra

Përdorni medikamente kundër alergjisë

Provoni sprejin

Pastroni dhe zieni çarçafët

Mbani pastër shtëpinë

Largoni mykun nga shtëpia

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...