Mos i hidhni lëvoret e limonit – përfitimet shëndetësore të tyre janë të mëdha - Bota Sot
Mos i hidhni lëvoret e limonit – përfitimet shëndetësore të tyre janë të mëdha

Mjekësi alternative

Mos i hidhni lëvoret e limonit – përfitimet shëndetësore të tyre janë të mëdha

Më: 7 prill 2019 Në ora: 22:58
Foto ilustruese

Pasi ta shtypni lëngun e limonit përdoreni lëvoren e tij në ndonjë sallatë apo në ndonjë mënyrë tjetër sepse përfitimet shëndetësore janë të mëdha:

Përmirëson shëndetin e kockave

Trajton stresin

Çrrënjos toksinat

Lufton kancerin

Redukton kolesterolin

Parandalon sëmundjet që lidhen me zemrën

Mirëmban shëndetin oral dhe higjienën

Ndihmon në humbjen e peshës

Lufton sëmundjet e lëkurës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...