Kripa e Himalajas për lehtësimin e kollës, astmës dhe jo vetëm - Bota Sot
Kripa e Himalajas për lehtësimin e kollës, astmës dhe jo vetëm

Mjekësi alternative

Kripa e Himalajas për lehtësimin e kollës, astmës dhe jo vetëm

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 15:20
Kripa e Himalajas

Kripa e Himalajas ka përfitime të mëdha shëndetësore, dhe ne sugjerojmë pesë më të rëndësishmet më poshtë.

Pastron ajrin- Ndoshta përfitimi më i njohur dhe arsyeja më e rëndësishme pse ajo përdoret. Mund të heqin pluhurin, polenin, tymin e cigareve dhe ndotësit e tjerë në ajër. Ato janë të aftë të tërheqin dhe thithin molekulat e ujit nga mjedisi rrethues, si dhe të gjitha trupat e huaj që janë prezent në to.

Liron simptomat e alergjisë dhe astmës- Pikërisht për shkak se kokrat e kësaj kripe janë të aftë të heqin grimcat e pluhurit, mykut, kërpudhave dhe ndotësve të tjerë, ajo mund të lehtësojë simptomat e alergjive. Edhe pacientët e astmës mund të shohin përmirësime.

Largojnë kollën- Falë aftësisë së tyre për të pastruar ajrin, kokrat e kripës janë në gjendje të lëshojnë jonet pozitive që ndihmojnë në hapjen e rrugëve të frymëmarrjes dhe prandaj parandalojnë dhe lehtësojnë kollën bezdisshëm.

Nivelet e energjisë rriten- Jonet pozitive që lëshohen në ajër nga kripa Himalaja ndihmojnë në rritjen e energjisë së trupit tonë.

Përmirëson gjumin- Lirimi i joneve pozitive në ajër, jo vetëm që kombinojnë gjumin, por përmirëson cilësinë e tij.

Ndihmon sistemin imunitar- Një ndihmë e madhe që mund të na ndihmojë të parandalojmë shumë sëmundje dhe çrregullime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...