5 lloje erëzash dhe ushqimesh që funksionojnë si antibiotikë natyralë - Bota Sot
5 lloje erëzash dhe ushqimesh që funksionojnë si antibiotikë natyralë

Mjekësi alternative

5 lloje erëzash dhe ushqimesh që funksionojnë si antibiotikë natyralë

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 07:08
Ilustrim

A e dinit se disa erëza dhe ushqime funksionojnë si antibiotikë natyralë? Sigurisht ato nuk mund të zëvendësojnë antibiotikët, kur trupi ynë ka nevojë për ta, por padyshim japin një rol të rëndësishëm në shumë raste.

Shumë prej tyre i keni në shtëpi, nëse  jo është koha t’i blini dhe t’i keni gati për çdo rast.

1.Hudhra e gjallë

2.Mjalti

3.Gjethet e ullinjve

4.Shafrani

5.Xhinxher.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...