Kompresat nga lakra janë ilaç: Ja çfarë do të ndodhë nëse i vini në gjoks, këmbë apo qafë!

Mjekësi alternative

Kompresat nga lakra janë ilaç: Ja çfarë do të ndodhë nëse i vini në gjoks, këmbë apo qafë!

Më: 27 shkurt 2020 Në ora: 21:34
Foto ilustrim

Nuk i doni perimet e gjelbra? Pasi të lexoni këtë artikull, do të ndryshoni mendim!

Se sa është e shëndetshme kjo bimë flet fakti që shumica lakrën e krahasojnë me magnetin sepse “tërheq” sëmundjen nga organizmi.

Nëse keni ndonjërin prej këtyre problemeve, vetëm vini disa fletë lakre në vendet problematike dhe do t’i eliminoni telashet.

Ënjtjet në duar dhe këmbë

Nëse keni probleme me gjymtyrë të ënjtura, vetëm i mbështillni me fletë lakre dhe shtrëngoni me fashë. Rekomandohet që të flini me fletën e lakrës në trup.

Gjëndrat tiroide

Nëse dëshironi të përmirësoni punën e gjëndrave tiroide, para se të flini gjumë vendosni fletë lakre në qafë dhe mbështilluni me shall. Hiqeni në mëngjes.

Dhembja e kokës

Vendosni fletën e lakrës në pjesën ku ju dhemb koka dhe prisni që dhembja e padurueshme e kokës të pushojë.

Dhembja gjatë dhënies gji bebes

Veproni njësoj edhe kur ju dhemb kraharori. Lakra do të zbusë dhembjen.

Inflamacioni i mushkërive

Nëse keni ethe të mëdha të cilat nuk arrini t’i eliminoni me barna, mbulojeni gjoksin me fletë lakrash, dhe sapo fletët të thahen, vendosni të tjera.

Pasojat nga injeksioni

Pas marrjes së penicilinës, në kërdhokull shpesh mund të shfaqen dhembje dhe gunga të forta. Fletët e lakrës do të zbusin dhembjen goxha shumë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat