​Konsumoni këtë pije dhe viruset nuk do t’ju bëjnë asgjë

Mjekësi alternative

​Konsumoni këtë pije dhe viruset nuk do t’ju bëjnë asgjë

Më: 17 mars 2020 Në ora: 12:39
Foto ilustrim

Ne ju sjellim një recetë për pije që do t'ju ndihmojë të përballoni ftohjet dhe viruset.

Është e thjeshtë për t'u përgatitur. Përbërësit për shërbim:

- një copë xhenxhefil të freskët (afërsisht 3 cm)

- 600 ml ujë

- gjysmë limoni

- një lugë gjelle mjaltë

Grini imët xhenxhefilin, mbulojeni me ujë dhe shtoni limon dhe mjaltë. Përzieni mirë derisa të përpunohet i tëri dhe përdoreni sipas dëshirës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat