Pija e cila kompenson magnezin: Ju nevojiten vetëm katër përbërës!

Mjekësi alternative

Pija e cila kompenson magnezin: Ju nevojiten vetëm katër përbërës!

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 06:36
Foto ilustrim

Pos që përgatitja është e thjeshtë, të gjithë artikujt lehtë mund të gjenden

Magnezi është një mineral i neviojshëm për kocka të shëndetshme, merr pjesë në transmetimin e impulseve nervore, relakson muskujt dhe rrit nivelin e energjisë.

Ai kontribuon në shëndetin e enëve të gjakut, ul presionin e gjakut dhe rrit HDL (kolesteroli i mirë).

Po ashtu, luan një rol thelbësor në kontrollin e sheqerit në gjak, rrit funksionin imunitar dhe përshpejton shërimin e plagëve.

Përbërësit:

– 25 g fara kungulli;
– 200 ml qumësht bajameje;
– 2 lugë fara liri;
– 1 portokall.

Përgatitja:

Farat e lirit dhe farat e kungullit qitni në blender dhe shtoni portokallin.

Shtoni qumështin dhe përzieni rreth 30 sekonda. Lini një kohë të shkurtër të gjitha që të bashkohen.

Pos që përgatitja është e thjeshtë, të gjithë artikujt lehtë mund t’i gjeni, ndërkaq ekspertët këshillojnë që pijen ta konsumoni në mëngjes në mënyrë që gjithë ditën të kënaqeni me humor të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat