Receta e vjetër kundër kolesterinës dhe hipertensionit! - Bota Sot
Receta e vjetër kundër kolesterinës dhe hipertensionit!

Mjekësi alternative

Receta e vjetër kundër kolesterinës dhe hipertensionit!

Më: 25 nëntor 2017 Në ora: 08:44
Foto ilustrim

Të gjithë përbërësit të cilët do t’ju ndihmojnë i keni në shtëpinë tuaj.

Studimi i paradokohshëm i publikuar në revistën “Cancer Causesand Controll” ka konstatuar se ndër amishët amerikanë pothuajse nuk ka fare raste të kancerit dhe që ata janë njerëzit më të shëndetshëm në Amerikë.

Pos që ushqehen shëndetshëm dhe natyrshëm, amishët nuk pinë duhan, nuk pinë alkool, punojnë shumë fizikisht, por edhe vetë kultivojnë ushqimin e tyre, duke aplikuar metoda organike të kultivimit me çka përftojnë pemë dhe perime të shëndetshme, prodhime qumështi dhe mishi.

Po ju sjellin recetën të cilën e përdorin amishët dhe e cila mund të shërojë sëmundje të ndryshme, por edhe forcojnë sistemin e imunitetit.

Falë kësaj recete do të ulni shtypjen e gjakut, por edhe kolesterinën e lartë.

E gjitha që duhet të bëni është të përdorni këtë ilaç shtatë ditë dhe rezultatet do t’ju befasojnë.

Gjëja më e mirë te ky ilaç është që është shumë i thjeshtë dhe i lehtë për t’u punuar, ndërkaq artikujt e nevojshëm lehtë mund t’i gjeni. Ilaçi për hipertension dhe kolesterinë të lartë:

Përbërësit:

– një copë xhenxhefil të grirë në rende,

– një thelb hudhre (i grirë në rende),

– një lugë uthull molle,

– një lugë e vogël mjaltë,

– një lugë lëng limoni

Qitni të gjithë përbërësit në blender dhe përzieni 30 sekonda me shpejtësinë më të madhe. Pastaj kullojeni përbërjen e lëngshme dhe freskohuni gjatë pesë ditëve.

Si ta përdorni

Rekomandohet konsumimi i një luge të kësaj përbërjeje para kafjalli në mëngjes dhe një lugë para mbrëmjes.

Nuk rekomandohet konsumimi më shumë se tri herë në ditë.

Do të jeni të surprizuar me rezultatet. Shtypja e gjakut dhe kolesterina do të ulen, por do të jeni të freskët dhe plot energji.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test