Çaji me banane për një gjumë të qetë - Bota Sot
Çaji me banane për një gjumë të qetë

Mjekësi alternative

Çaji me banane për një gjumë të qetë

Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 14:38
Foto ilustrim

Gjumi është aq i rëndësishëm për shëndetin tuaj në përgjithësi. Pa marrë një pushim të mirë gjatë natës, ju rrezikoni shëndet të dobët, sëmundje, depresion, tension të lartë dhe energji kronike të ulët.

Gjumi është kur truri juaj është “karikuar” dhe është i aftë për të kryer aktivitetet tuaja të përditshme. Por për fat të keq për disa njerëz, e kanë të vështirë të flenë, pavarësisht se sa të lodhur mund të jenë.

Miliona njerëz në mbarë botën vuajnë nga një lloj i çrregullimit të gjumit apo gjumit të dobët. Por mos u shqetësoni! Me këtë pije, ju mund të flini gjithë natën dhe për të marrë një relaksim që ju nevojitet për ditë.

Bëhet fjalë për çajin me banane. E gjitha çfarë ju duhet është të prini një banane dhe ta vendosni atë në ujë që zjen. E lini të vlojë për 10 minuta.

Duke përdorur një kullesë, derdhni ujin në një gotë të madhe. Pini një gotë para se të shkoni në shtrat dhe do të keni një gjumë të mirë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test