Lakra qetëson nervin shiatik - Bota Sot
Lakra qetëson nervin shiatik

Mjekësi alternative

Lakra qetëson nervin shiatik

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 14:08
Ilustrim

Të ftohtët mund të fillojë dhimbjet e vjetra në shpinë ose të shkaktojë dhimbje të nervit shiatik që nuk ju ka shqetësuar më parë.

Nëse kjo ndodh me ju, dhe nuk keni si të lehtësoni dhimbjet, përdorni një fletë lakër.

Lani ato mirë dhe piqni në ujë të pastër dhe, ndërsa është ende e ngrohtë, vendoseni në vendin e sëmurë dhe mbani derisa të ftohet tërësisht. Është mirë ta mbani tërë natën, dhe trajtimi të përsëritet në mëngjes.

Është e rëndësishme të ndërroni fashat tri herë në ditë, në mënyrë që të ketë efektin e duhur. Lakra përdoret në të njëjtën mënyrë për problemet me venat e zgjeruara, plagët, ulcerën dhe migrenën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...