Ja kush e fitoi Zambakun e Prizrenit

Muzikë

Ja kush e fitoi Zambakun e Prizrenit

Më: 25 korrik 2021 Në ora: 07:30
Besmir Shishko

Mbrëmë në Prizren është mbajtur festivali “Zambaku i Prizrenit”, njëri nga festivalet më të vjetra të këngës qytetare.

Vendi i tretë është ndarë ndërmjet Besmir Shishkos me këngën “Më nuk je” dhe Tolga Kazas me këngën “Saril bana”.

Vend i dytë i ka takuar Donika Rushitit me këngën “Vendi nën diell”.

Ndërkaq vendin e parë e ka zënë Rovena Dilo me këngën “Medusa”.

Zambaku këtë herë shkoi për Besmir Shishkon për këngën e tij “Më nuk je”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat