Vdes këngëtari i njohur nga Mitrovica

Muzikë

Vdes këngëtari i njohur nga Mitrovica

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 09:45
Luan Hajra

Këngëtari i njohur Luan Hajra u lind më 31 korrik të vitit 1949 në qytetin e Mitrovicës.

Ai filloi të merrej me muzikë qysh në moshën 12 vjeçare.

Karrierën e filloi në Mitrovicë, asokohe me orkestrën “Sali Curri”.

Në vitin 1980, Luan Hajra e kishte publikuar albumin “Nga Repertuari i Luan Hajres”.

Hajra njihet për interpretimin e këngës së njohur “Rroka mandolinën”, e cila vazhdon të dëgjohet e këndohet edhe sot.

Disa nga këngët e tjera të Luan Hajrës:

“Kallma cigaren”

“A s’ma falë”

“Je e bukur”

“Tuj shetit”

“Jasemin moj të vjen era”

“Qaj gitara ime”

“Ku po shkon moj gocë e vogël”

“Oda me tavan”

“O zambaku i bardhë”

“Isha vetëm tuj mendu”

“Te dugaja e re”

“Nëpër shtyllat e telefonit” etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat