Met Opera mbledh fonde për Ukrainën

Muzikë

Met Opera mbledh fonde për Ukrainën

Nga: A.M. Më: 16 mars 2022 Në ora: 00:47
Met Opera

Bota është mobilizuar për të ndihmuar Ukrainën.

Opera e famshme Metropolitan e Nju Jorkut ka mbajtur një event për popullin e Ukrainës, shkruan "Bota sot".

"Ne duhet të luftojmë për ta bërë botën të lirë. Dhe arti do ta ndihmojnë këtë", thotë menaxheri i përgjithshëm Peter Gelb.

Kurse, Vladyslav Buialskyi e këndoi himnin kombëtar të Ukrainës në këtë event.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat