Në emër të Birit të Ku***s - Bota Sot
Në emër të Birit të Ku***s

Opinione

E mërkurë, 17 tetor 2018

Në emër të Birit të Ku***s

Nga: Dritan Laçi Më: 20 prill 2018 Në ora: 17:17
Dritan Laçi

Çdo duhej të bëntë më shumë një mazhorancë klienteliste se sa një fund tipik Narkoshteti që përfundon duke eleminuar njëri-tjetrin në emër të Birit të Kurvës..

E djeshmja na tregoi edhe njëherë se sa rëndë është cenuar morali i kësaj mazhorance që nuk i lutet më Zotit për shpetim por shpirtit dhe birit të Kurvës…

Saimir Tahiri nuk ka fytyrën e Krishtit as atë Muhamedit. ..

Edi Rama ia ka friken! Ai e di që me dorën e tij ka prodhuar një Judë që mund ti shpërthejë në dorë nga momenti në moment…

Një Judë që vjen e kërcënon dhe ikën duke qeshur, duke e imituar me gjuhën e tij.
Edi Rama është shumë ngushtë…

Dje duhet të kishte një ngazëllim ndryshe..

Por një buzëqeshje diabolike në fund të sallës duket se ia sterrosi cehren që ka kohë që nuk merr ngjyrë…

Shpirti i Birit të Kurves duket se po e mundon shumë…

Ndoshta edhe vetë po e kupton se kurvëllëku nuk e mban më në këmbë dot qeverinë…

Shpirtin e Birit të Kurvës nuk e fal dot kush…

As gurët e hedhur ndaj Prostituimit Privat Publik që prodhoi Qeveria e tij.

I vetmi shpëtim që Rama të pastrojë shpirtin nga Biri i Kurves që po e ha si temjani djallin është që në emër të shpirtit dhe Birit të Kurvës ti japë fund këtij kurvëllëku ku e ka zhytur veten dhe qeverinë e tij…

Asgjë s’keni parë në emer të Shpirtit dhe Birit të Kurvës është mjaftueshëm për të kuptuar se Rilindja nuk ishte gjë tjetër vetem se një prostitute me një kryetutor mbi krye që shërbeu si mish i bardhë për klientet e tij. Ndaj ajo nuk kishte Zot por falej mbi shpirtin e Kurvës dhe të Sajmirëve që i shkulnin thonjtë sa herë ajo donte të linte rrugën për t’iu kthyer jetës normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test