Kur është për juve koha - Bota Sot
Kur është për juve koha

Opinione

Kur është për juve koha

Nga: Islam Fejzullahu Më: 25 shtator 2018 Në ora: 09:12
Ilustrim

Situata apo ngerqi politik në Kosovë sikur per ndonjë subjekt politik akoma nuk është koha për veprim,sepse sipas strukturave te atyre subjekteve nuk iu bëhet vonë!

Oferta,apo kushtrimi i VV për të filluar protestat gjithëpopullore për të shpetuar perfundimisht qfarë mund të shpetohet,dy subjektet politike opozitare nuk iu pergjigjen pozitivisht sikur per struktura te ketyre dy subjeteve nuk bëhet vonë per protesta?Po shpresojmë ne vendimin e tyre të drejtë,por një batutë e popullit tregohet se si gomarin e kishte ngrënë ujku deri tek mushkëritë, e ai i gjori lutej ishalla jam në ënderr?

LDK si duket akoma nuk është e gatshme apo nuk i beson VV sepse  deri me tani shum ka vuajtur prej veprimeve të saj,dhe pretendon se do i hakmerrej ne ket formë! PSD e cila lindi nga po kjo VV duke u perkrahur nga SHIK-u i cili gjithëherë po minon te gjitha partitë opozitare pavarësisht cilat janë sepse akoma kjo organizatë është shum e fuqishme dhe me ndikim,nuk mund ti bashkohet  ofertes së VV sepse pretendojnë se do marrin primat mate madh e vetme,por koha do ta deshmoj kush dhe si do fitoj me voten e sovranit! Koha po ecen,situata po eskalon ne aspektin politik sepse kur të ngulen guret atëherë vajtojmë se koti sikur është edhe rasti me demarkacionin e Malit të zi.

Është për tu befasuar nga LDK e cila gjithëherë ka qenë e gatshme per vendime të mëdha por si duket edhe atje per mbrenda ka hy krimbi i SHIK-ut dhe po i bishtëron të vertetes LDK-ja,pikërisht nga disa anëtar të kryesisë se saj të cilet janë hargjuar vetem kanë mbetur sa per perfitime personale nga partia?Nuk iu japin shansë gjenerates se re e cila qdo dit po deshmohet,ndersa ata qenga sistemi monist veq janë hargjuar dhe te amortizuar nga SHIK-u nuk guxojnë të verpojnë,besa edhe si duket po i bejnë akoma argat kesaj organizate sepse janë të kapur ne pushtet.

Deri kur mendoni ju se nuk është vonë per verpim sipas jush LDK-PSD,apo po shpreson qe akoma nderkombëtaret të jenë zot shtepije ne shtepinë tonë?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...