130 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje të rëndë

Peja

130 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje të rëndë

Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 08:46
Foto ilustrim

130 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Pejës.

Siç bëhet e ditur në komunikatë, katër pacientë janë në respirator, 89 në oksigjenoterapi ndërsa prej tyre janë 21 në gjendje më të rëndë.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit në këtë spital 166 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor.

Njoftimi i plotë nga Spitali i Pejës:

130 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht me Covid-19 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 4 Pacientë janë në Respirator (CPAP), 89 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 21 pacientë janë në gjendje më të rëndë. 5 Pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19.

Përndryshe gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 166 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 14 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

3 lindje kanë qenë gjatë gjatë ditës së djeshme dhe kanë lindur 3 foshnje, 1 i gjinisë mashkullore dhe 2 të gjinisë femërore.

214 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3,110 analiza, ndërsa janë kryer 9 operacione. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat