A do të shpallet gjendje emergjente pas vërshimeve në Pejë?

Peja

A do të shpallet gjendje emergjente pas vërshimeve në Pejë?

Më: 23 nëntor 2022 Në ora: 10:36
Pejë

Zëdhënësi i Komunës së Pejës, Faik Zekaj, ka folur për situatën në Pejë pas reshjeve të shumta dhe vërshimeve që ishin.

Ai ka deklaruar se nuk kishin nevojë të shpallnin gjendje emergjente.

“Situata mbrëmë u qetësua, sipas informatave të deritanishme vërshime pati në qendër dhe në disa lagje si ‘Fidanishtja’ dhe ‘Karagaqi'”, ka thënë Zekaj.

Zekaj ka deklaruar se do të bashkëpunojnë me qeverinë për të ndihmuar qytetarët për kompensim për dëmet që u janë shkaktuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat