"Po të mos ishte izolimi, mund të përfundoja në seks me kolegen time"

Seksi

"Po të mos ishte izolimi, mund të përfundoja në seks me kolegen time"

Nga: Bota sot Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 22:28
Ilustrim

Një 31 vjeqar i ka shkruar psikologes Deidre për një lidhje të mundshme me kolegen e tij të punës. Thotë se ka tërheqje fizike ndërmjet tyre, ndërsa ai është në lidhje dashurie, ndërsa kolegia e tij është e fejuar.

E dashura psikologe: Nëse nuk do të isha në izolim, nuk besoj se do të isha në gjendje t'i rezistoja seksit me kolegen time.

Ne punojmë për një agjensi qiramarrjesh dhe kimis mes nesh është e madhe. Unë jam 31 vjeqar dhe ajo 28. Ajo është e fejuar dhe unë kam një të dashur.

Në tri vitet bashkë, kurrë nuk e kam tradhtuar të dashuren time. Unë jam duke fantazuar këtë grua cdo ditë e natë.

Ne shkojmë mrë dhe është e qartë që kemi tërheqje fizikisht nga njëri-tjetri. Të gjithë në punë na shohin dhe disa prej tyre me shaka na thonë se 'merreni një dhomë'.

Unë e kam pranuar që e dua dhe ajo tha se mendon për mua dhe kënaqet kur i fejuari i saj është në gjumë.

Fatmirësisht, menaxher ynë qëndron deri vonë, kështu që fantazitë e mija kanë mbetur vetëm fantazi.

Unë mendoj se kur të jemi në gjendje të shoqërohemi dhe shkojmë në pije pas punës nuk jemi në gjendje t'i rezistojmë njër-tjetrit. Unë shqetësohem që kufizimet aktuale të bllokimit po lehtësohen dhe nuk do të ketë asgjë për të na ndaluar.

E dashura ime është 29 vjeç dhe unë isha vërtet e lumtur me të derisa kjo grua filloi në vendin tim të punës.

Ne kemi qenë duke u përpjekur për një fëmijë dhe tani po pyes veten nëse duhet të përmbahem. Unë kurrë nuk kam dashur të jem lloji i personit që ngatërrohej pas shpinës së partnerit të tyre.

Psikologia përgjigjet: Përjetimi i një tërheqje kaq të fortë për dikë të ri thotë shumë për marrëdhënien tuaj aktuale - dhe kolegen tuaj gjithashtu.

Jini të sinqertë me veten nëse marrëdhënia juaj me të vërtetë ka një të ardhme. Nëse nuk mendoni, duhet të bëni gjënë e duhur dhe të largoheni.

Dhe keni të drejtë të vendosni për një foshnje derisa ta keni përpunuar këtë.

Veçmas, kolegia juaj duhet të marrë në konsideratë nëse ajo ka një të ardhme me të fejuarin e saj. Ndërsa ajo e bën këtë, ju duhet të tërhiqeni dhe t'i lejoni asaj hapësirë ta konsiderojë atë.

Nëse të dy vendosni të largoheni nga marrëdhëniet tuaja, atëherë është koha të bashkoheni seksualisht dhe të shihni nëse mund të keni një të ardhme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat