Shokuese: 23 vjeçari rrëfen që e dashura po e tradhëton me gjysmë vëllaun e saj, tregon detajet

Seksi

Shokuese: 23 vjeçari rrëfen që e dashura po e tradhëton me gjysmë vëllaun e saj, tregon detajet

Nga: B.S. Më: 18 shtator 2021 Në ora: 22:34
Foto ilustrim

Një 23 vjeçar i është drejtuar revistës “The Sun”, për një problem me të cilin ai tash e një kohë është duke u përballur.

Djaloshi dyshon që e dashura e tij po e tradhton me gjysmë vëllaun e saj, pasi raporti i tyre është shumë i afërt.

Sipas tij është jo normale të kenë aq afrimitet mes veti e sidmos të kenë liri aq të mëdha mes tyre.

Ai i drejtohet psikologes për ta këshilluar se si duhet të veproj karshi këtij rasti.

Psikologia i kthen përgjigje duke i thënë që duhet të flas me të dashurën e tij e të i tregoj në lidhje me dyshimet që ka djaloshi.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Unë mezi mund t'i them këto fjalë me zë të lartë, ato janë aq tronditëse, por unë dyshoj se e dashura ime po më tradhton me gjysmë vëllain e saj.

Unë jam 23 vjeç, ajo është 20 vjeçe dhe ne kemi qenë së bashku për një vit. Vëllai i saj gjysmë është 24 vjeç.

E vizitoj shpesh në shtëpinë e saj. Unë gjithmonë kam vënë re se ata veprojnë çuditshëm rreth njëri-tjetrit-më shumë flirtues sesa një marrëdhënie normale vëlla-motër, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Ai bën shaka të papërshtatshme dhe ajo qesh me të. Ai flet në nënkuptim dhe ajo bashkohet.

Midis tyre ka pak shikime dhe pëshpëritje, të cilat duken më shumë sesa thjesht dashuri.

Ata janë gjithashtu shumë të prekshëm. Ndonjëherë ajo ulet në prehrin e tij dhe ai i prek krahun.

Një herë shkova në shtëpinë e saj dhe ai ishte atje me të brendshme. Jam shumë i sigurt se ai u zgjua.

Unë mendoj se ata kanë bërë seks.

Ata kanë të njëjtin baba, por nëna të ndryshme. Ata nuk u takuan ose jetuan në të njëjtën shtëpi deri në moshën 14 vjeç, por ata tani jetojnë së bashku dhe ata i quajnë të njëjtët njerëz Mami dhe Babi.

Nuk është sjellje normale, apo jo?

A është një tabu e madhe dhe ndoshta kundër ligjit.

Unë kam një motër dhe kurrë nuk do t'i përmendja asgjë seksuale për të. Vetëm ideja për të më bën të ndjehem i sëmurë.

Unë kurrë nuk kam ngritur dyshimet e mia sepse si mund ta pyesni të dashurën tuaj nëse ajo po fle me gjysmë vëllain e saj?

Ose do të gënjente ose do të ofendohej aq shumë dhe nuk do të fliste më me mua kurrë më.

Dhe ndoshta unë jam vetëm paranojak dhe jam thjesht xheloz për marrëdhënien e tyre të ngushtë?

Ndonjëherë mendoj se po dal nga mendja duke u shqetësuar për këtë.

Ka filluar të ndikojë tek ne si çift, duke më bërë të mos dëshiroj të bëj seks me të. Saherë që e puth, e imagjinoj atë duke e puthur.

Përgjigja e psikologes: Keni të drejtë që kjo është një tabu e madhe.

Të bësh seks me një gjysmë vëlla ose motër-një i afërm i gjakut-është një formë incesti, dhe kundër ligjit.

Ajo dënohet me burgim deri në shtatë vjet.

Ndonjëherë, kur të afërmit e gjakut rriten të ndarë dhe pastaj takohen, ata mund të formojnë një tërheqje të panatyrshme seksuale ndaj njëri -tjetrit, gjë që nuk ndodh me vëllezërit e motrat që rriten së bashku. Quhet tërheqje gjenetike seksuale.

Por ju nuk jeni të sigurt se e dashura juaj është duke bërë seks me njerkun e saj. Mund të ndodh që keni gabuar dhe ndoshta ata janë vetëm një familje prekëse që janë shumë të hapur për seksin.

Dhe nëse e kuptoni gabim, mund të shkatërroni jo vetëm marrëdhënien tuaj, por edhe të gjithë familjen e saj.

Flisni me të dashurën tuaj. Tregojini asaj se ndiheni të pakëndshëm për mënyrën se si ajo vepron rreth vëllait të saj gjysmë dhe mendoni se është e papërshtatshme.

Ju nuk keni pse ta akuzoni atë për të kuptuar nëse diçka po ndodh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat