“E arrij orgazmën shumë shpejt”/ 22 vjeçari ankohet se po e acaron të dashurën gjatë seksit

Seksi

“E arrij orgazmën shumë shpejt”/ 22 vjeçari ankohet se po e acaron të dashurën gjatë seksit

Nga: BOTA SOT Më: 25 tetor 2021 Në ora: 22:22
Foto ilustrim

Milani nuk mund ta kontrollojë orgazmën ashtu siç dëshiron, shkruan 20min.ch në rubrikën Doctor sex, transmeton Bota Sot.

Ai arrin kulmin pothuajse gjithmonë më herët se sa ishte planifikuar. Ai ndjen gjithnjë e më shumë se si kjo ndikon në partneren e tij. Çfarë të bëjë?

Pyetje nga Milani (22) për Doctor Sex:

Kam shumë vështirësi të bëj seks. Problemi qëndron vetëm tek unë: E arrij orgazmën shumë shpejt. Në fillim e dashura nuk mendoi se ishte keq. Por me kalimin e kohës vura re se ajo u mërzit dhe është e lodhur prej kësaj.

Në një takim me një andro-urolog, më dhanë një përforcues seksual. Por kjo nuk më ndihmoi aspak. Unë thjesht nuk mund ta kontrolloj dhe ta vonoj orgazmën time ashtu siç do të doja.

Dalëngadalë po bëhet një barrë psikologjike për mua. Unë jam i shqetësuar për të dashurën time sepse kam frikë se do të më lërë për shkak të saj. Jam në humbje dhe nuk di më çfarë të bëj. Çfarë më këshilloni?

Përgjigje nga Doctor Sex:

I dashur Milan

Në pothuajse 20 vitet që kam punuar si këshilltare për seksin dhe çiftin, burrat dhe gratë më kanë thënë një mijë herë për mospërputhjen midis dëshirës dhe realitetit në lidhje me orgazmën. Tani mund të lexohet kudo se gjatë seksit, loja e këndshme dhe ngacmuese me trupin dhe të gjitha shqisat e tij është shumë më intensive sesa shkarkimi i shkurtër dhe shpesh i sheshtë në fund.

Meshkujt në veçanti duket se janë të etur për t'i dhënë partneres së tyre një kulm të paharrueshëm, herë pas here. Për këtë ata kërkojnë kontroll të plotë mbi orgazmën e tyre dhe - në mënyrë ideale e duan penisin e tyre vazhdimisht të fortë. Kjo na çon në pikën vendimtare: Për shumë burra, seksi nuk ka të bëjë me përvojën e këndshme, me argëtimin së bashku, por me një formë egoizmi të nxitur nga dëshira për të fituar njohje. Ju dëshironi ta bëni veten të ndiheni si i dashuri më i mirë ndonjëherë.

Çfarë ju këshilloj:

Thjesht lëreni veten të relaksoheni dhe përjetoni se sa i mrekullueshëm mund të jetë seksi nëse nuk mendoni apo dëshironi asgjë. Kujt i intereson kur do të vini saktësisht?

T'i dorëzoheni seksualisht të dashurës tuaj dhe ta llastoni atë do t'ju bëjë tepër të eksituar. Argëtohuni dhe gjithë të mirat!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat