A janë vërtet aq të shëndetshme lëngjet e frutave?

Shëndetësia

A janë vërtet aq të shëndetshme lëngjet e frutave?

Më: 16 maj 2021 Në ora: 14:37
Foto ilustrim

Nga lëngu i thjeshtë i portokallit tek përzierjet e ndërlikuara të frutave, perimeveve dhe erëzave, lëngjet e frutave s’kanë qenë kurrë më popullore se gjatë viteve të fundit. Gjerësisht është e përhapur ideja se lëngjet e frutave janë  tepër të shëndetshme dhe një mënyrë e shpejtë për të marrë sasi të shumta të vitaminave, mineraleve dhe antioksidantëve, por sa e vërtetë është kjo? 

Sigurisht që janë të shëndetshme, por deri në një pikë. 

Për disa ekspertë nutricionistë, lëngjet e frutave janë po aq të dëmshme sa pijet me gaz, për sa i përket përmbajtjes së sheqerit. Ata e lidhin fiksimin me lëngjet e frutave, me përhapjen e diabetit e madje edhe problemet dentare. Ekspertët thonë dëmi që i bëhet frutit në momëntin e shtrydhjes, e bën atë të jetë shumë larg për nga vlerat ushqyese, sesa konsumimi i frutit si një e tërë. Mekanizmi i konsumimit të frutave në gjendjen e tyre fillestare, i shërben organizmit në shumë aspekte: si në rënien në peshë, ashtu edhe në përthithjen e fibrave dhe vlerave të tjera ushqyese.

Gjatë shtrydhjes, ne lëmë pas ato pjesë të frutit që përmbajnë fibrat që janë thelbësore për sistemin e tretjes e që ndihmojnë edhe në parandalimin e kancerit të zorrëve apo disa sëmundjeve autoimunitare. Fibrat gjithashtu ju bëjnë të ndiheni të ngopur për më shumë kohë çka është e dobishme për personat që përpiqen të bien në peshë, si dhe ndihmojnë në përthithjen e mineraleve si kalciumi.

Konsumimi i tepërt i lëngjeve mund të shkaktojë edhe irritim të stomakut. Frutat si portokallet dhe limonat kanë përmbajtje të larta të acidit citrik i cili mund të dëmtojë stomakun. Nutricionistët shprehen se idealja është vetëm konsumimi i frutit si një e tërë. Që nga momenti i prerjes, nga ekspozimi ndaj ajrit dhe dritës, frutat fillojnë të humbin antioksidantët dhe vlerat e tyre. Imagjinoni ç’ndodh gjatë proceseve të tjera.

Për më tepër, të gjithë e dinë se sa problem mund të jenë për t’u larë thikat e vogla të makinerive shtrydhëse ose edhe pjesët e tjera. Ato mund të bëhen vatra të baktereve që mund të çojnë në sëmundje të ndryshme, përfshirë këtu salmonela dhe E.Coli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat