Kremi i hudhrës

Shëndetësia

Kremi i hudhrës

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 16:12
Foto ilustrim

Kremi i hudhrës është një preparat natyror shtëpiak, i cili e përmirëson qarkullimin e gjakut dhe zvogëlon dhembjet te reuma, artriti dhe gihti.

PËRBËRËSIT:

- 3-4 thelpinj hudhre - 2-3 lugë tëlyen - 3-4 lugë vaj ulliri

PËRGATITJA:

Qëroni thelpinjtë e hudhrës dhe ndrydhni, apo grini imtë. Përziejeni tëlyenin me vaj ulliri, shtojeni hudhrën dhe përzieni të gjithë përbërësit, derisa të marrin strukturë të kremit. Sipas nevojës, me masazh të fortë vendoseni kremin në vendet ku ndieni dhembje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat