Përgatitja e festave e cila vepron si antibiotik natyral

Shëndetësia

Përgatitja e festave e cila vepron si antibiotik natyral

Më: 8 gusht 2021 Në ora: 09:56
Foto ilustrim

Marrë parasysh faktin se antibiotikët e shkatërrojnë imunitetin, më së miri shmangini. Nëse kjo është e pamundur dhe është e pamundur të shmangni sëmundjet, ekzistojnë masat alternative - përgatiteni vetë antibiotikun natyral. Efekti i këtij antibiotiku natyral do t'ju mahnitë.

PËRBËRËSIT:

1 thelb të hudhrës, 2 lugë mjaltë, 2 lugë xhenxhefil të freskët të gërryer, gjysmë lugë spec djegës të bluar, gjysmë luge kanellë, 1 dcl lëng të freskët të limonit.

PËRGATITJA:

Limonin e shtrydhni dhe aty përzieni hudhrën e shtypur, xhenxhefilin, specin djegës dhe kanellën. Të gjithë përbërësit i përzieni mirë dhe shtoni mjaltin në mënyrë që të keni një masë të bukur, të bashkuar. Masën e fituar e vendosni në një kavanoz prej qelqit dhe e mbyllni mirë. E lini në temperaturën e dhomës për rreth tri orë dhe e zhvendosni në frigorifer. Një lugë të ilaçit e konsumoni njëherë në ditë, më së miri në lukth të zbrazët në mëngjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat