Lëngu, i cili parandalon sulmet e astmës

Shëndetësia

Lëngu, i cili parandalon sulmet e astmës

Më: 5 prill 2022 Në ora: 18:59
Foto ilustrim

Lëngun e karotës mund ta pini si të vetëm, apo t'i shtoni disa gjethe selinoje, për t'ia rritur fuqinë.

PËRBËRËSIT

Trii karota • një copë e vogël xhenxhefil. Kapaciteti i mushkërive rritet me rritjen e nivelit të vitaminës C dhe beta karotenit, e në këtë mënyrë ju largohen problemet respiratore. Përpos kësaj, vjen deri te rritja e mushkërive, duke larguar kështu edhe problemet me frymëmarrje, sikur që janë astma, bronkiti dhe emfizema.

Kur të merrni sasi të mëdha të klorofilit, vjen edhe deri te detoksikimi i mëlçisë dhe zorrës së trashë, duke larguar më pas më me efikasitet toksinet nga organizmi. Ushqimet e tjera që mund të zbusin sulmet e astmës, janë: panxhari, ananasi, boronicat dhe pemët e tjera me kokrra. Personat me astmë duhet t'i evitojnë agrumet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat