Festeket ndikojnë drejtpërdrejtë në shëndetin tuaj

Shëndetësia

Festeket ndikojnë drejtpërdrejtë në shëndetin tuaj

Më: 11 maj 2022 Në ora: 09:41
Foto ilustrim

Fëstëkët janë fruta arrore të mrekullueshme që janë cilësuar si simbol i shëndetit dhe mirëqënies qysh nga kohërat e lashta. Këto janë të pasur me shumë vlera ushqyese që janë esenciale për shëndetin.

Fëstëkët, në fakt janë bërthama të marra nga frutat që i pëërkasin familjes Anacardiaceae, me gjini: Pistacia. Kanë një madhësi mesatare dhe besohet të kenë origjinën në vargjet malore të Azisë Perendimore dhe rajonin e Turqisë.

Fëstëkët rriten nën klimë të ngrohtë, verëra të thata dhe dimër të ftohtë. Këto kultivohen në shkallë të larë në SHBA, Iran, Siri, Turqi dhe Kinë. Pas plantacionit duhen rreth 8 deri 1o vite derisa bima të kultivojë frutat e saj. Pas kësaj, frutet kultivohen për shumë vite me rradhë.

Fëstëkët janë fruta ku bërthama e saj gjendet në mes ndërsa është e mbështjellur në dy anët me lëvore të fortë kockore, bërthama ka ngjyrë të gjelbërt të lehtë, formë paksa të zgjatur, arrin 2 cm gjatësi dhe 1 cm gjërësi, ndërsa peshon rreth 0,7-1 gr.

Përfitimet shëndetësore të fëstëkëve

Fëstëkët janë fruta arrore të shijshme dhe të njohura për vetitë e tyre ushqyese. Së bashku me frutat tjera si bajamet, arrat, këto ofrojnë burime të proteinave, yndyrnave dhe mineraleve.

Fëstëkët janë burim i pasur i energjisë, 100 gr ofrojnë 557 kalori. Konsumi i rregullt i këtyre frutave arrore mund të ndikojë në uljen e kolesterolit të keq në gjak. Janë të pasur me substanca fitokimike si karroten, Vitamin E si dhe komponime antioksiduese. Studimet tregojnë se këto komponime ndihmojnë në largimin e radikaleve të lira toksike nga trupi, dhe kështu duke e mbrojtur atë nga sëmundjet, kanceri dhe infeksionet.

Fëstëkët janë burim i shkëlqyer i vitaminës E, veçanërisht të pasur me gama-tokoferol, 23 gr. per 100 gr. vitamina E është një antioksidues i fuqishëm esencial për mirëmbajtjen e membranës qelizore dhe lëkurës.

Fëstëkët përmbajnë grupe të rëndësishme të vitaminave B-kompleks, të tilla si riboflavin, niacin, thiamin, acid pantotenik, vitamin B-6 dhe acid folik, shkruan femra.net

Gjithashtu, këto fruta janë burim i mineraleve si bakri, mangani, kaliumi, kalciumi, hekuri, magnezi, zinku dhe seleni. 100 gr. të fëstëkeve japin 144% të nivelit të përditshëm të rekomanduar të bakrit. Bakri është një mineral thelbësor për neuro-transmiterët, metabolizmit si dhe prodhimit të qelizave të kuqe të gjakut.

Vaji i fëstëkëve i nxjerrë nga bërthama e tyre është ndër më të shëndetshmet në gatim. Ka aromë të këndshme dhe veti të shkëlqyera ushqyese. Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga thatësia. Përveç kësaj, ky gjen përdorim edhe si vaj bazë në barnat tradicionale, aromaterapi, në industrinë farmaceutike dhe kozmetike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat