Me masazh 2 minuta e largoni problemin e kapsllëkut

Shëndetësia

Me masazh 2 minuta e largoni problemin e kapsllëkut

Më: 14 maj 2022 Në ora: 23:40
Foto ilustrim

Ky lloj i masazhit është i bazuar në mjekësinë kineze ku parasheh prekjen e stomakut vetëm me duar për dy minuta në ditë.

Kryerja e këtij masazhi e pastron dhe detoksikon organizmin, duke ndihmuar në përshpejtimin e metabolizmit, përmirësimin e sistemit të tretjes si dhe dhimbjeve që i shkakton kapsllëku.

Para se të filloni, keni parasysh se nuk duhet ta bëni këtë masazh në këto rrethana:

– Menjëherë pasi të keni ngrënë ushqim

– Nëse jeni shtatzënë

– Nëse keni gurë në fshikëz apo veshkë

– Nëse vuani nga shtypja e lartë e gjakut

– Nëse keni ulcerë në zorrë apo stomak

– Nëse keni gjakderdhje në stomak apo mushkëri

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat