Kjo pikë në fytyrë ju liron nga stresi: Shtypni meridianin e lukthit dhe do të largoni ankthin në sekondë

Shëndetësia

Kjo pikë në fytyrë ju liron nga stresi: Shtypni meridianin e lukthit dhe do të largoni ankthin në sekondë

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 15:26
Foto ilustrim

Përdorni këtë metodë kurdo që jeni nën stres

Ushtrimet e meridianit bëjnë që të vendoset lidhja e drejtpërdrejtë midis mendjes dhe trupit.

Shtypja në pikën fillestare të meridianit të lukthit, që fillon nën kapakët e syve dhe shkon deri te gishtat e këmbëve, me efikasitet largon brengat dhe lodhjen kronike.

Për fillim qetësohuni dhe merrni frymë thellë. Vendosni gishtat mu nën kapakët e poshtëm të syve.

Derisa lironi frymën, do të çlironi gjithë stresin e grumbulluar në trup.

Në videon e shkurtër të Julie Civiello Polier, mund të shihni si duket kjo procedurë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat