Ekspertët shëndetësorë: Depresioni dhe ankthi janë lidhur ngushtë me cilësinë e gjumit

Shëndetësia

Ekspertët shëndetësorë: Depresioni dhe ankthi janë lidhur ngushtë me cilësinë e gjumit

Më: 2 shtator 2023 Në ora: 14:25
Foto ilustrim

Shumë njerëz kanë shqetësime të shëndetit mendor, siç janë ankthi dhe depresioni.

Sipas ekspertëve shëndetësorë, depresioni është i lidhur ngushtë me cilësinë e gjumit.

Ata thonë se personat që vuajnë nga ankthi dhe depresioni bëjnë gjumë me cilësi me të dobët.

Sipas tyre, duhet të bëni një orar të gjumit dhe ta respektoni atë në mënyrë që këto probleme me shëndetin të evitohen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat